| Marcel1234 a întrebat:

Vreau sa filmez ecranul pc-ului dar indiferent de programul cu care filmez tot nu se vede ecranul full.se vede 4:3 nu 16:9 am încercat să setez din program sa se vada pe tot ecranul si îmi arata că merge bine în timp ce filmez dar dupa se vede tot 4:3 si trebuie sa folosesc un program de editat să remediez clipul.dar vreau o altă metoda fara sa editez clipul.ce sa fac sa se vada full filmarea?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca cu un alt program, care recunoaste / se poate seta pe raport de 16:9.

Bula
| Bula a răspuns:

Mai poate fi o problema, daca setarea rezolutiei /raportului de imagine a display-ului este de 4:3 (vezi reglajele desktop-ului)