| Zaharia_Mihai_1997 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video dar nu stiu cum sa caut...ma puteti ajuta? ( DDR2 ) V-am pus mai jos unele printuri cu componentele pc-ului meu actual...dar vreau o placa mai putin performanta gen: 256/512 MB. Multumesc TPU, Dau Funda.
http://tinypic.com/r/2wekuah/8 - Poza rami,procesor, etc
http://tinypic.com/r/sb58xc/8 -Poza placa video, etc

Răspuns Câştigător
| DuDDy24 a răspuns:

Pentru procesorul tau cea mai buna placa video este un GT 630 sau un R7 240.
Spune-mi ce buget ai daca placa sa fie noua sau second hand si te ajut euwinking

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru DuDDy24):

Second hand 70 lei...

| DuDDy24 a răspuns (pentru Zaharia_Mihai_1997):

Pfff...ai un buget minuscul...nu prea se merita sa iei nicio placa video la banii astia.
Daca esti interesat vand eu 2 placi video:
1.un 8400 gs (512mb DDr2 pe 64bit) la 40 lei...ruleaza majoritatea jocurilor aparute pana prin 2009, dar in niste teste facute de mine am reusit sa scot in Devil may Cry 5 40-50 fps pe low, iar in Dead space 3 30-35 fps pe low (asta a fost asa sa o chinui nitel)
2.radeon x300 (256 mb DDr2 pe 64 bit) la 30 lei...asta ruleaza majoritatea jocurilor aparute pana in 2007
Ambele sunt prin PCi-E, deci o sa iti mearga pe pc-u' tau
Daca esti interesat lasa-mi mesajwinking

11 răspunsuri:
| anonimguy3 a răspuns:

Ce buget ai? Daca vrei o placa nu foarte performanta si cu DDR2 i-ati GeForce GT 220 1GB, eu din asta am si imi merg toate jocurile de pana acum macar in mediu, cu un i3 3220 3, 3 ghz si 4gb ram.

| IronGripWarlord a răspuns (pentru anonimguy3):

Nene,vrea placa video DDR2, GT 220 1GB e DDR3, doar GT220 simplu e DDR2 dar se gaseste mai greu

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru anonimguy3):

Http://www.okazii.ro/......a157816001
Se potriveste pc-ului meu placa asta?

| anonimguy3 a răspuns (pentru Zaharia_Mihai_1997):

Sunt compatibile ambele, dar sunt unele din cele mai vechi si neficiente placi video. Daca le vrei pentru gaming gen, nu faci nimic cu ele, daca iti trebuie pentru altceva sunt bune.

| anonimguy3 a răspuns (pentru IronGripWarlord):

Nu stiu ce zici tu ca GT 220 1GB are DDR3 cand toate versiunile de 220 e pe ddr2. straight face

| IronGripWarlord a răspuns (pentru anonimguy3):

Vrei sa iti dau si poza? ok iti dau poza : http://i.imgur.com/58LJG14.jpg
Memory type: DDR3(Hynix); GENIUS

| anonimguy3 a răspuns (pentru IronGripWarlord):

M-am uitat la placa gresita lol, da e pe ddr3 xD