| BiuL a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un PS 3. Spuneti-mi va rog in mare care e treaba cu instalatul, jocurile, memoria, slim/phat/ultraslim, e suficient un controller etc Multumesc

Răspuns Câştigător
| tewutu a răspuns:

E mult mai bine sa ai o consola pentru jocuri. Daca nu este un joc foarte complex gen GTA 5 nu trebuie sa il instalezi doar se va salva progresia in joc care va ocupa gen 2-3 gb si atat. (asta daca il joci pe disc).
Jocurile in general (alea originale) sunt mai scumpe cu 100 de lei decat cele de PC.
Controllerul e suficient unul daca nu vrei sa joci cu cineva care joaca de la aceiasi consola.
Eu insa iti recomand sa iti iei PS4 sau xbox one deoarece ps3 nu stiu ce viitor va mai avea dat fiind faptul ca este o consola old gen. Va mai fi buna gen 1-2 ani maxim.
Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| BiuL explică (pentru marin81):

Stiu si eu sa caut pe Google, am si facut asta inainte sa postez aici insa nu am gasit tot ce aveam nevoie.
Multumesc oricum.