| Sfinnx a întrebat:

Vreau sa ma apuc de twich si vreau sa stiu si eu cu ce se mananca.Cum sta treaba cu donatul,cu ceilalti playeri,cu canalul, tot. happy

1 răspuns:
| misu2315 a răspuns:

Deci este un buton "subscribe" in care cine doneaza va dona 5 euro. Dar trebuie sa cel putin 500 followeri si sa faci stream de cel putin 3 ori pe saptamana.
Ceilalti playeri? Adica chat-ul? Chatul e o metoda in care ce-i care sunt pe canalul tau pot sa vorbeasca. Poti sa iti bagi tot felul de roboti care sa pazeasca chatul 24/7.
Canalul e locul unde vin oamenii si se uita la ce faci cand esti live. Livestreamul e 100% gratis pe twitch. Dar trebuie sa citesti ca sunt o gramada de reguli de respectat.
O sa-ti trebuiasca un program cu care sa faci Live. Iti recomand OBS ( Open Broadcaster Software) sau XSplit. Dar acestea nu sunt gratis ( Doar cateva saptamani).
Trebuie sa stii ca nu o sa ai multi vieweri la inceput. Depinde de ce joc joci etc.
Cele mai populate Live-uri au microfon si web.
E foarte important sa te joci doar ce iti place.
Daca mai ai intrebari sunt dispus sa te ajut.