| hp8510p a întrebat:

Vreau si eu niste jocuri pentru laptopul meu dar nu foarte pretentioase ca sa se incinga ca naiba...procesor 2.4 dual core, 2gb ram si 1gb placa video(750mb integrata si 256 dedicata de la ati)

7 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Asta cu incinsul nu prea stiu ce sa-ti spun, adica jocurile astea noi logic ca iti incing destul laptop-ul. poti juca jocuri mai vechi gen project igi, return to castle wolfenstein, red alert 2, nosferatu, max payne 1 si 2 sau daca vrei ceva mai nou insa iti va incinge laptop-ul iti recomand S.T.A.L.K.E.R. (toata seria, sunt 3), Call Of Duty Modern Warfare si Black Ops, Crysis (primul, celelalte cer cam mult), red alert 3, F.E.A.R.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LIMBO este un joc mic dar foarte tare!

| SonicAndrei a răspuns:

Îmi trebuie puțin mai multe informații despre placa video. Ce model e? De exemplu ATI Radeon 4000...

Jocuri:
The First Templar
NFS Most Wanted 2012
NFS World
Gothic 3
Battlefield 2
Minecraft
Freelancer
Joint Task Force
World of Tanks

Cam astea ar fi câteva, dar cerințele de sistem variază. Aproape degeaba ai spus memoria plăcii video dacă nu spui și... numărul.

| hp8510p explică:

Placa video este ati mobility hd 2600

| UnCorpSanatos a răspuns:

Incearca niste jocuri online sunt multe 3d, multe online vs alti jucatori is amuzante is nu necesita instalare, le poti juca si de la scoala:
http://www.wuf.ro/12/jocuri-amuzante/1
http://www.wuf.ro/3/jocuri-cu-motoare/1
http://www.wuf.ro/2/jocuri-de-aventura/1
http://www.wuf.ro/15/jocuri-miniclip/1
http://www.wuf.ro/17/jocuri-de-indemanare/1

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Pai poti juca niste jocuri misto, dar nu inteleg ce placa video ai, conteaza foarte mult, daca vrei sa joci jocuri de calitate din 2011, 2012... din 2013 nu cred ca poti sa te apropii sau daca vrei sa joci ceva nou, trebuie sa le dai la rezolutie si calitate mica! In fine, deci cateva nume de jocuri marfa rau de tot:Crysis 2, Call of Duty Black Ops, Rage, Mafia 2, Call of Juarez Gunslinger(asta e de anul asta, dar nu cere cine stie ce performanta), Battlefield 3, Hitman Absolution, Dead Space 2, Batman Arkham Asylum, Call of Duty Modern Warfare 2 si 3, Homefront, The mark of the ninja(asta mi-a placut mult de tot...l-am terminat de vreo 3 ori), Counter-strike Global Offensive, Dirt 2 si 3(asta e cu masini, super-tare), Nfs The run, Medal of Honor 2010, Sniper Ghost Warrior 1 si 2, Sniper Elite V2(marfa),Fifa 2009, Assassin's Creed Brotherhood,si multe altele,dar pentru inceput ti-am dat o lista frumusica, ai de unde sa alegi, ai aici ce ti-am dat eu, sa nu mai iesi o luna si ceva din casa, poate mai multlaughing) Bafta!

| unggahigga a răspuns:

1:Battlefield Play4Free
2:League of Legends
3big grinOTA 2
4:Minecraft
5:Terraria
6:Farcry2
7:Blacklight Retribution(daca dai pe low si dx9 ca ati nu au efecte de teselare asa misto tongue)
8:Borderlands 1
9:CSGO
10:Call of Duty Modern Warfare 1 si 2
11:Medal of Honor 2010(recomand)