| Raul_Pirvan_1999 a întrebat:

WoW sau Metin2?
Voi ce ziceti?
Eu sincer prefer WoW sau World of Warcraft pentru ca
Bosii sunt MULT MAI BINE facuti decat in metin2
Grafica este uimitoare!
Sute de mount-uri!
Sute de mape!
Titluri!
WoW este facut in anul 2001 si Metin2 in anul 2002
Si cu toate acestea WoW este mult mai bun si mult mai populat cu totusi ca trebuie sa platesti 50 de lei lunar!
Itemele sunt bestiale!
In Metin2 ai cate 4 caractere a cate 2,, maiestrii,,
In WoW ai 13 caractere a cate 10 clase a cate 3,, maiestrii,,
Zonele din WoW sunt mai bine structurate fata de metin2
NPC-ul din Metin2 cand dai click pe el nu face nimic, pe wow te saluta!

Deci parerea voastra --------Cine castiga si de ce!

2 răspunsuri:
| copchiluexe a răspuns:

Salut!

Wow. are si el farmecul lui dar eu nu am jucat mai niciodata doar ce am vazut pe la alti si stiu ca cresti repede la wow.

Metin2 am jucat, metin e un joc greu dupa mine, cel putin daca nu ai rabdare ti se pare greu laughing dar la metin ai 4 rase, 2 maiestrii.si 5-6 skils

fiecare rasa are avantajul ei. fiecare maiestru are avantajul lui.

lvl cresti destul de repede pana la 50, pe urma urmeaza greul ...trebuie sa iti faci iteme +9 si reusesc destul de greu bani se fac destul de greu daca nu stii sa farmezi. distractia incepe de la lvl 75+ unde trebuie sa ai Fiecare skil P(maiestru) pe iteme trebuie sa ai bonusuri pentru crescut pentru dueluri. fiecare joc are farmecul lui happy trebuie sa iti placa laughing daca iti place cs joaca cs.

Iti recomand sa joci 1 privat asemanator de RO si sa joci ceva timp si sa iti faci iteme cu bonusuri bune si sa vezi cand dai pe unu 10k+.Si pe urma sa joci pe ro laughing nu ti-ai dori sa faci ceva asemanator si pe ro? pe ro nu oricine reuseste sa isi fac 1 caracter bun.
Pe metin2.ro am cont pe taurus lvl 75 nija, iteme bune cu bonusuri bune, cu P si g10 si g1. happy am dat cu ambuscada 20k pe 1 warior de lvl 70 happy

sfatul meu pentru tine... joaca ce iti place!

| Raul_Pirvan_1999 explică:

Salut!
Cred ca nu ai citit tot, pentru ca eu am vrut sa vad cata lume apreciaza metin2-WoW! Si tocmai ce miai scris aici despre metin stiam. Si ca sa stii pe WoW trebuie MULT mai mult timp fata de metin2.In metin in maxim 3 luni lvl 105 cu toate tampeniile alea! In WoW Peste 5 luni! Si metinul este scurt! Nu ai ce sa inveti prea multe, in timp ce WoW nu ai CUM SA STII toate script-urile. Oricum apreciez efortul pe care l-ai depus scriind atat!