| alexutza222 a întrebat:

1.Ce parere aveti despre „criza refugiatilor„?
2.Credeti ca ar trebui ca Romania sa primeasca refugiati?
3.Ce credeti ca vor face celelalte state UE?
4.Ce credeti ca ar trebui sa face celelalte state UE?
5.Cunoasteti personal refugiati din state aflate in razboi sau cu ale proleme majore? Daca da impartasiti cu noi povestea lor de viata. Sigur ar fi interesnta de stiut!
Nu stiu la ce categorie s-ar potrivi cel mai bine, daca credeti ca ar fi bine sa schimb categoria spuneti unde sa mut intrebarea.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

1. La origine tot "jandarmul planetei" e. Mama lor de americani nenorociti. Nu americanii de rind, ci nemernicii fara de tara si suflet care ii conduc. NU, nu Obama. Cei din spate.
2. Da.
3. Vor primi intr-o mica masura, dar isi vor si da pe fata ipocrizia care ii caracterizeaza.
4. Sa se duca la mama draq cu UE-ul cu tot.
5. Cunosc personal un omuletz din Egipt. Nimic deosebit, e dintre putinii aia care o duc acceptabil. Totusi e interesant ca atunci cind au avut "revolutia" lor i-am spus cam ce o sa se intimple in urmatorii ani. Acelasi scenariu ca la noi. Dupa vreo 3-4 ani imi zice ceva de genul "stii cind mi-ai spus ca x, y, z? atunci am zis ca esti tzacanit la cap, dar uite ca ai avut dreptate"

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa se duca de unde au venit, ue a innebunit pe bune, eu nu as primi pe nimeni in europa, fiecare la casa lui, avem economie sa intretinem 2000 de persoane? cati copii mor de foame in Romania noi intretinem strainii, si germani sau tampit, ce naiba au astia frate nu stiu sunt indragostiti de imigranti, cand le arunca in aer din iubire e misto nu?

| DeathIncarnate a răspuns:

Nu inteleg de ce sa primim noi refugiatii?
Cumva o ducem la fel de bine ca in Germania?
Stai sa faca Ponta moschee, sa vezi atentate dupa.

| DeathIncarnate a răspuns:

Te ignor cumva? Nu te crede prea important, caci nu am vazut sa-mi fi raspuns, cat despre jigniri, usor cu astea ca nu ma impresionezi cumetre.
Ce economie ai tu ma creier de nuca? Eu fur cumva din economia tarii sau?
Din ce parte a tarii esti tu?

| KodrutZ a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Ray breh, nu tu. Creier de nuca, IT-ul si "capsunarii" aduc destui bani in tara cit sa aiba astia de unde fura. Cum ziceam, raspunsul era adresat lu' Ray, asa ca invata sa fii mai atent inainte sa te trezesti comentind aiurea. Nu de alta, dar in viata reala risti sa ti-o iei peste bot la faze de-astea. Noi sa fim sanatosi.
P.S. Ia gindeste-te oleaca ce ar fi in tara daca Italia, Spania, Anglia sau Germania ar fi zis "Nu inteleg de ce sa primim noi romanii?"

| DeathIncarnate a răspuns (pentru KodrutZ):

Scuzele mele,am crezut ca vorbeai cu mine.
Cat despre problema in sine tot imi pastrez argumentul cum ca n-ar trebui totusi sa vina aici,mai ales ca nici nu vor aici, ai vazut si tu ca ei vor doar in Germania.
Faza cu primitul celorlalte tari la adresa romanilor, o vad ca pe una fireasca, facand parte din U.E, nu vad de ce sa nu ne primeasca?

| KodrutZ a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Pai daca vor in Germania inseamna ca sint in trecere pe aici. Care e problema, in cazul asta? Ti se pare tie ca romanii au inceput sa emigreze peste tot fix din momentul intrarii in UE? Emigrantii astia sint si ei oameni si nu de bine pleaca de acolo.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru KodrutZ):

Corect,dar nu e bine nici in tara.Lumea are dreptul sa se teama cu privire la emigranti. Tuturor le este frica de atentate, ca asta ar mai lipsi, in rest le avem pe toate.

| KodrutZ a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Cacat, atentate. Paranoia de doi lei indusa de presa. Sa le fie frica de ziua de miine. De 25 de ani de cind nemernicii astia ne fura si ne omoara sistematic nu le-a fost frica, acuma le e frica de atentate. Au murit SUTE DE MII in ultimii 25 de ani din cauza lipsei celor mai elementare conditii de trai, din cauza nepasarii din spitale, din cauza unor procese taraganate ani intregi care efectiv au bagat in pamint de multe ori oameni nevinovati, s-au inchis mai multe fabrici decit au fost distruse in al doilea razboi mondial, iar tu zici de rahatul asta de frica irationala de atentate? Deschide ochii, gindeste fara televizor. Lumea ar face bine sa gindeasca oleaca. Ajuti pe altu', primesti inzecit inapoi intr-o forma sau alta. E o lege a echilibrului universal, nu are treaba cu dumnezei si alte povesti.