| Alexinho007 a întrebat:

A zis Putin ca nu ii e frica de NATO.Voi ce credeti? Unde se va ajunge?

Răspuns Câştigător
| MihaiN a răspuns:

Nu se va declansa niciun razboi (sunt prea inteligenti ca sa faca asta), ci pur si simplu miza este politica, economica, strategica.Normal ca face declaratii din astea de erou, vrea sa dea bine in Rusia (tocmai de aia si face nenorocirile astea cu anexari).

15 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Omiteti un detaliu foarte important - fie ca se actioneaza butoanele rosii sau nu, razboiul se va cistiga/pierde la sol, de catre cei ce va trebui sa intretina ocupatia si sa controleze teritorii noi. In Afghanistan au pierdut atit rusii, cit si alianta asta acuma. In Vietnam, americanii au pierdut. Rusii au pierdut in Cecenia. Posibil, dar putin probabil sa se ajunga la razbel generalizat. Vesticii sint niste pampalai si Putin o sa mai ia o felie de Ucraina, poate pune ochii si pe o bucata de Finlanda, Tarile Baltice... cel putin vreo 2-3 ani putem sa dormim linistiti. Buba mai mare o sa fie daca iese presedinte din PSD la toamna.

| doctorandus a răspuns:

Ucraina nu-i in NATO, asa ca NATO nu se va implica militar in Ucraina. SUA si UE au adoptat sanctiuni impotriva Rusiei, dar cam anemice, ca si UE ar avea mult de pierdut daca taie rusii gazul sau daca nu le mai cumpara rusii produsele, la fel de mult ca rusii care n-ar mai putea vinde gazul. Practic UE e in situatia unui heroinoman care accepta orice abuz din partea dealerului, pentru ca poate cumpara drog numai de la el. Drog=gaz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu eşti plătit să pui întrebări din astea sau doar te plictiseşti foarte tare?

| NemNUZ a răspuns:

Aberatii.Numai USA are suficienta armata ca sa tina la respect Rusia. Sa nu mai vorbim de Marea Britanie, Franta, Germania si lista poate continua. Si Spania sau Italia au aviatie buna daca stam sa ne gandim. Rusia are noroc deoarece are armata ramasa din fosta U.R.S.S.

| JohnnyBi a răspuns (pentru NemNUZ):

Rusia are suficienta putere nucleara sa rada continentul america de pe harta. tu crezi ca ei voiai Crimeea doar de ochi frumosi? baza de submarine nucleare acolo. secretele puterii Rusiei abia se descopera. crezi ca Putin se baga impotriva aliatilor fara temei justificat?

| NemNUZ a răspuns (pentru JohnnyBi):

Rusia are foarte putin mai multe focoase nucleare decat USA.Focoase nucleare are si Franta. In rest Rusia nu prea are nimic, adica chiar nimic, USA are o aviate de nici macar o pasare din Rusia nu are putea ajunge pe teritoriul ei. Sunt sigur ca Putin este un strateg foarte bun si conduce o putere militara enorma dar in aceste conditii (impotriva NATO ) este depasit destul de complet

| Wehrmacht a răspuns (pentru JohnnyBi):

Arunca ochii pe o harta, vezi unde-i Rusia si unde-i America. Daca rade toata America cu arme nucleare exista mari sanse ca radiatiile sa se duca si in Rusia, deci nu o vor face.Si daca nu ajung acolo prin Asia tot ajung si iar nu-i bine ca asta inseamna inca unii pe cap.

| JohnnyBi a răspuns (pentru NemNUZ):

Ori e destul de ori depasit complet. Folosesti un termen de comparatie care nu merge. Ti-am zis. Ce stie lumea despre rusia e una, adevarul e altul

| NemNUZ a răspuns (pentru JohnnyBi):

Am vrut sa par mai ironic, am vrut sa nu spun asa direct ca este depasit complet.

| JohnnyBi a răspuns (pentru NemNUZ):

Ironic sau ne, focoase sau ne, oricum rotesti razboi sau ne suntem prinsi intre. tara care va avea cel mai mult de suferit am ajuns. macar de ar scapa america in drum spre ucraina o bomba pe casa poporului cand e intrunire generala :/

| JohnnyBi a răspuns (pentru Wehrmacht):

In goana dupa putere creierul ajunge pe locul 2 cu gandul la efecte secundare. sa apesi un buton sa lansezi o racheta sa omori milioane de oameni e usor, sa gandesti pentru ce motive o faci...mai greu. asta este neamul uman. fac totul pentru putere ca urmatoarele generatii sa tina minte prin inscrisuri cat de genial a fost el. 2000 de ani de istorie doar de la Hristos incoace nu a fost de ajuns sa invete umanitatea ca pentru 1 prost au suferit mii. si la scoala ne invata "invata istorie sa nu repeti greselile altora", ei doar schimba cuprinsul

| Wehrmacht a răspuns (pentru JohnnyBi):

Voi credeti prostiile alea din desene cu butonul de pe masa? Racheta nu este lansata de presedinte.Este lansata de armata si nu este "Lansati ba o racheta nucleara ca m-am saturat de astia." "Hmm...bine!".Daca nu se gandeste Putin la efecte or sa se gandeasca altii si nu se vor iradia singuri.

| musiiic a răspuns:

Eu cred că o să ne ducem naibii, mai ales că toată lumea dispune acum de chestii nucleare. E mult mai uşor să apeşi un buton, decât să trimiţi oameni la război...

| JustaLittle a răspuns:

Eu cred ca se va declansa un nou razboi sad