| nemesiss a întrebat:

Acum cv timp am iesit la un suc si pe drum intr-un control de rutina ne-a oprit politia...soferul avea acte in regula..in schimb eu si si prieteni nu aveam buletinul..ne-au luat la sectie sa ne identifice si ne-au luat amprente si plus poze ...se numeste cazier? ma afecteaza cu cv?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este cazier.Nu aveati buletinele la voi si trebuia sa va identifice cumva. Daca apareati in baza lor de date cu ceva atunci era mai groasa treaba.

| mona a răspuns:

Nu se numeste cazier

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Esti obligat prin lege sa porti actul de identitate asupra ta. Politistii au procedat corect. Daca amprentele tale nu figureaza in banca de date, ridicate de la locul unei infractiuni, ori fotografia nu-ti apare in vreo camera pe care a fost inregistrata vreo infractiune, atunci nu se va intampla nimic.Cazierul se intocmeste abia cand ti se ia datele de identificare, dupa comiterea unei infractiuni.Nu te afecteaza cu nimic.