| Cr7adi a întrebat:

Am circulat beat, am facut dosar penal, am fost la proces, am vazut sentinta pe net, 3500 lei amenda penala care se amana pe o perioada de 2 ani si cam atat. Ok ce fac de aici ca sa imi recuperez permisul, ca in sentinta nu scrie ca imi interzice dreptul de conducere. Precizez ca nu mi-o anulat permisul.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nici nu ti-a fost suspendat temporar dreptul de a conduce (pe 30, 60 sau 90 de zile) atunci faci o cerere de restituire a permisului la seful politiei rutiere din judetul tau.

| Intruder19 a răspuns:

De obicei primesti o dovada cu care poti conduce 15 zile si permisul iti este suspendat pe 90 de zile iar pentru reducerea perioadei poti da redobandire.