| WeAreSmart a întrebat:

Am citit pe net ca Merkel si alti politicieni europeni incurajeaza imigratiile refugiatilor pentru ca populatia europeana are o rata de natalitate scazuta si peste cativa ani ar ramane fara forta de munca. De ce acesti lideri vor sa dispara rasa europeana si s-o inlocuiasca cu asiatici si negroizi? De ce nu incurajeaza natalitatea in rindurile europenilor?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Buna intrebare!
Numai ca natalitatea nu e incurajata doar la noi, in Romania. In tarile nordice se dau niste beneficii pentru copii si parinti... de nu poti crede.
Numai ca durata de viata a crescut si o data cu ea si numarul pensionarilor. Daca un om traieste 90 de ani, primeste pensie, daca e barbat, de la 65 de ani. E mult.
Daca te-ai uita mai bine la sirieni, ei nu se deosebesc de europeni. Sunt albi si au avut o tara supercivilizata. Ideea este ca trebuie sa fie cat mai multi contribuabili la sitemul social de pensii pentru ca populatia imbatraneste, media de viata creste si se va ajune la o situatie nesustenabila.
Nu are importanta ca sunt de alte rase, cu timpul ele se vor amesteca cu localnicii si vor rezulta metisi, ca la americani.
Trebuie gandit la scara mare si muult in viitor.De pe acum.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Incurajeaza dar albi numai fac asa multi copii, pentru ca in ziua de azi un copil inseamna un esesc profesional din pacate, femeile sau modernizat majoritatea vor de aia bogati sau sa aiba o cariera pana la 40 de ani, apoi se trezesc la menopauza asta e adevarul, barbati numai au chef de relatii doar de p0rnografie,sex de o noapte si atat nu toti majoritatea, dupa cum observi e logic ca natalitatea e in scadere numai vorbesc de promovarea de a te proteja, zi-mi tu mie unde mai este promovata ideea de familia in ziua de azi?

| Wehrmacht a răspuns:

Nu poti sa le spui oamenilor pur si simplu "faceti ba copii".
Astora le pasa mai mult de continent/tara "lor", nu de ce cred oamenii care i-au ales.Cica sa ne gandim in viitor...pai eu traiesc acum frate, in viitorul ala sunt de mult mort si acum n-am de gand sa traiesc pentru o bucata mai mare de pamant.
O ard sus si tare cu principiile europene si libertatea dar din cate se vede ei stiu mereu ce-i mai bine, ei ne baga ideile lor pe gat, nu sunt acolo pentru noi ci ca sa serveasca orbeste tara, care este ceva lipsit de viata si opinii spre deosebire de populatia europeana...etc.
S-au specializat pe "exista o problema, trebuie gasita rezolvarea" si aici se ramane, rezolvarea nu apare.
Din cate vad eu nu o fac pentru popularea continentului.Continentul o sa fie oricum repopulat cand or sa dispara europenii dar poate nici atunci ca o sa fie mai putina lume si mai multe resurse.Nu...eu cred ca o fac pentru ca asa considera ei ca este bine si li se rupe de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e politica, e vorba de bani, de putere.

| DonaldTrump a răspuns:

Aia in nord incurajeaza dar nu au succes din nefericire. Pana la urma am adaptat modul asta de gandire, multi oameni fac 1-2 copii iar aia sirieni mult mai multi unii chiar 12-13 sa zicem.