| AlexStefan1 a întrebat:

Am inmatriculat pe numele meu in Italia o masina, am platit taxa de imatriculare de 500Euro, am venit acasa am numere de masina pe Italia, vreau s-o inmatricules, stie cineva daca mai platesc taxa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, va trebui sa platesti timbrul de mediu la inmatriculare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca platesti taxa. Tu ai inmatriculat masina in Italia ai platit taxele lor, vrei sa o inscrii in Romania platesti taxele impuse de statul roman