Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2706913intrebari
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
24 Iul
SATI 274.254AFISARI
116.546VIZITE
96.904V. UNICI
22 Noiembrie 2011
manuilegal intreaba:

Am nevoie urgent de o NOTA EXPLICATIVA pentru abatere disciplinara sau mai bine zis un sofer din firma a taiat 3 cauciucuri! Vreau un model de nota pentru cazul asta cat de cat particular! ofer funda in secunda 2 happy multumesc

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    22 Noiembrie 2011 10:45
    Ioandelasal a răspuns:

Raspundere disciplinara poate fi doar daca a taiat intentionat cauciucurile, de ex. pentru a se razbuna pe cineva, altfel este doar o raspundere materiala.
    Nota explicativa este simpla, are acest titlu si apoi:
    Subsemnatul xy(numele soferului), angajat al SC Z SRL, in calitate de conducator auto, avand nr.matricol...(daca are),
    La intrebarile puse de ab(numele si prenumele persoanei desemnate sa faca cercetarea disciplinara) dau urmatoarele explicatii:
    1.Recunoasteti ca in data de... ati taiat 3 cauciucuri de pe masina cu nr.de circulatie?
    1.Raspuns:
    2.Recunoasteti ca sunteti vinovat pentru aceasta?
    2.Raspuns:
    3.Mai aveti ceva de adaugat?
    3.Raspuns:
    Acestea sunt explicatiile pe care le-am dat de bunavoie si nesilit, cele aratate sunt adevarate, drept care semnez.
    Scrie apoi localitatea si data si semneaza.
    Persoana in fata caruia a dat nota explicativa va scrie: Data in fata mea, astazi..., la sediul firmei din (adresa firmei) si va semna.
    Numai bine!

30 Noiembrie 2011 19:02
    manuilegal explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc foarte mult Ioandelasal am fost ocupat in toate aceste zile. imi pare rau ca nu am fost prompt in accordarea premiului "FUNDA" o seara frumoasa!

- Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 1 răspuns RSS raspunsuri)