| iulain13 a întrebat:

Am o aprilia rs 125 si are niste acte iar toate pe nume de proprietari diferite, are o hartie cu ceva "DOVADA",
contract vanzare-cumparare cum a cumparat-o el de la fostul proprietar ( nu ma ajuta la nimic )
, copie dupa "certificat de inregistrare" + tot o copie nu stiu daca e tot din carticica aia cu certificat de inregistrare dar scrie acolo nr de inregistrare, data, proprietar, categorie, marca, culoare, etc
Are rca, inca e valabil
Si o chitanta cu ceva "poliță cu seria..."
Atatea sunt toate actele, AM VREO ȘANSĂ LA INMATRICULARE? Poate daca il mai rog pe fostul proprietar sa ma mai ajute la vreun act daca am nevoie? (E la 400 km)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am citat prevederile privind inmatricularea si ti-am spus ca ar fi bine sa intrebi la Serviciul de inmatriculari din judetul tau, doar de acolo poti primi un raspuns sigur. Ce te incalzeste daca iti spunem ca ai vreo sansa sau ca n-ai?

| iulain13 explică (pentru Ioandelasal):

O sa vand motorul si imi iau altul cu acte in regula.happy

| Madalin02 a răspuns:

DA-MI BANI DA-MI BANI!