| MarinToma a întrebat:

Am o întrebare am un copil care mi l-a luat statu și vreau sa ma mut an alt judet copilu este la hunedoara la o familie an angrijire la asistent maternal eu ma mut an Arad protecția este obligata sa iaca mutarea la.copil an județu an care ma mut sau rămâne tot an județu hunedoara va rog sa majutati cu un răspuns foarte corect sa știu ce am de făcut mulțumesc respectos

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, protectia copilului nu are nici o obligatie fata de tine, de aceea ti-a luat copilul, ca sa-l creasca fiindca tu esti un parinte iresponsabil, decazut din drepturi, ca atare nu va muta copilul, il vor creste in caminul unde este acum, pana la 18 ani, cand il vor elibera fiind deja major.

| dullcat a răspuns:

Luati legatura cu asistentul maternal pentru un raspuns corect.Cel mai probabil nu, copilul va ramane unde este, imi pare rau.

| ioana748 a răspuns:

Daca sunteti parinte decazut din drepturi, puteti merge unde doriti, copilul ramane acolo unde este.

| Standt a răspuns:

Nu. Nu sunt obligati sa duca copilul dupa tine. Atata timp cat Protectia copilului se ocupa de cresterea sa, poate sa-l duca si la Neamt. Unde ii este mai bine copilului. E o coincidenta ca a ramas la Hunedoara.