| KaSS a întrebat:

Am o intrebare, daca am tatuaje pot sa ma mai angajez la politie, jandarmerie sau armata? Vreau sa veniti cu argumente si dovezi clare.

Răspuns Câştigător
| OmuCuBasca a răspuns:

Da, atat timp cat tatuajele nu sunt intr-o zona neacoperita de uniforma (fata, gat etc).
Alte raspunsuri gasesti aici:
http://cadeti-academiadepolitie.ro/intrebari-frecvente/
Personal, consider ca ministerul nu ar trebui sa tina cont de tatuaje, sau alte chestii pur personale. Ar trebui sa tina cont de pregatirea fizico-mentala a candidatului.
Faptul ca sunt tatuat pe frunte nu ar trebui sa duca la excluderea mea din examen. Asta tine de mentalitatea invechita a structurilor actuale, care se cred dumnezeu pe pamant.
Ce ar face un maori in cazul asta? Ar da statul roman in judecata, pentru discriminare.
Personal, iti urez SUCCES!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate daca tatuajele nu sunt vizibile atunci cand esti imbracat.

| KaSS explică:

Mai astept raspunsuri...