| Byby98 a întrebat:

Am o mare problema si am mare nevoie de ajutor!
Locueisc in Germania si vreau sa ma duc la vara in concediu in Romania, fara parinti dar parintii mei imi dau voie sa ma duc si ar fi de acord sa semneze orice numai sa ajung in siguranta. De dus, ma duc fara probleme dar de intors...nu mai am voie. De ce? Pentru ca legea in tara noastra e de neinteles. Exista companii aeriene la care pot imputernici o stewardesa, sau ceva... orice! Va rog sa ma ajutati!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei putea sa te reintorci in Germania, fara probleme, daca parintii iti dau o declaratie autentica, prin care isi dau acordul sa pleci in Germania si indica drept insotitor major personalul de bord de pe avion. Declaratia se poate face la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din Germania.