| eugolanutau a întrebat:

Am o masina din 2002 ia a fost inscrisa de mai multe ori dintre care ultimele inmatriculari au fost in 2007 respectiv 2011... e posibil sa mai platesc noua taxa/timbru acum?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca a fost inmatriculata in Romania, in perioada 2007 - 2011, sigur a fost platita si nu va mai trebui sa o platesti, se plateste o singura data.

| marcous a răspuns:

Daca a fost platita in trecut nu o mai platesti.

| eugolanutau explică:

Pai problema este ca nu stiu daca a fost sau nu platita si nu stiu de unde as putea afla. unde m-as putea interesa

| eugolanutau explică:

Masina a fost inmatriculata din 2002 in Romania numai ca sau schimbat proprietarii si a fost iar inmatriculata in 2007 si 2011 cu alte numere tot de Romania si nu stiu daca se mai plateste taxa sau nu

| Tanasa_Ionut_1981 a răspuns:

Daca masina a fost inmatriculata prima data in Ro in 2002 inseamna ca nu s a platit nici o taxa de inmatriculare. taxa de inmatriculare s a bagat din 2007 ...deci cine transcrie masina acum va plati taxa de inmatriculare. Legea s a bagat din 2013 ...deci chiar daca ea s a transcris si in 2007 si in 2011 nu are nici o relevanta ..atunci nu era legea
http://inmatriculari-auto-onesti.weebly.com