| TheNightWolf a întrebat:

Am o varsta relativ frageda si as vrea sa cumpar o Trotineta Electrica SB50, Smart Balance si as vrea sa intreb daca e legal sa merg cu ea prin parc fara permis(nu vreau sa merg pe strada vreau doar sa ma plimb=) )

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este legal, bineinteles daca nu este interzisa expres. Aleile din parcuri nu sunt drumuri publice. De altfel este legal si pe toate drumurile semnalizate ca nu sunt publice, in curte, locuri virame, camp, etc.