| qwerty a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de regulile de circulatie. Avem cazul in care te afli intr-o intersectie semaforizata, in care poti face dreapta oricand (galben intermitent), dar intersectia este dirijata de un politist. In acest caz (prezenta politistului), mai ai voie sa faci dreapta oricand?

Răspuns Câştigător
| ionutz0116 a răspuns:

Nu mai poti trece oricand.Trebuie sa astepti pana ce politistul iti va face semn ca poti trece.

1 răspuns:
| Ania222 a răspuns:

Trebuie sa respectii semnalele politistului, iar in cazul in care acesta nu iti semnalizeaza sa te opresti sau altceva atunci poti face dreapta.