| anonim_4396 a întrebat:

Am un frigider care e inca in garantie si s-a stricat. Daca magazinul de unde l-am cumparat a data faliment intre timp, unde duc frigiderul la reparat?

5 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Daca e in perioada de garantie, nu are importanta ca firma de unde l-ai cumparat a dat faliment. Cel care asigura service pentru marca frigiderului, ti-l va repara. Vezi ca trebuie sa ai un pliant, care ti-a fost dat la cumpararea frigiderului, in care ai un numar de telefon de la acest service.

| elena a răspuns:

La Oficiul pentru Protectia Consumatorului. Asa am patit eu cu un DVD, acum vreo 5-6 ani, e drept a durat vreo doua luni dar mi l-a reparat si merge si-n ziua de astazi si gandeste-te ca pe atunci OPC-ul nu era asa promt ca acum.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Vezi k pe garantia de la magazin scria unde trebuie, poate il mai primeste la reparat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Soliciți informații reprezentanților mărci frigiderului.
Ex.: Artic, Electrolux, etc. din magazinele de specialitate.
Mult succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La reprezentanta.trebuie sa fie in oras una.