| anonim_4396 a întrebat:

Aş putea să raportez un site vreo undeva din cauză că nu vrea să-mi şteargă contul?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Trimite intr-un interval de doua saptamani, 3 - 4 emailuri la site-ul respectiv prin care soliciti stergerea contului tau, si apoi, daca este site romanesc, poti sa te adresezi ANCOM si la dataprivacy.ro (care este site-ul pentru operatorii de date cu caracter personal) - vezi ce poti sa faci. Ar mai fi la politie: http://www.politiaromana.ro/protectia_datelor_cu_caracter_personal.htm (dar tot la anspdcp te vor trimite).

Oricum, nu vei stii niciodata daca s-a sters contul. Ei ar putea doar sa iti dezactiveze contul sau sa iti schimbe username-ul. Ex: in loc de username-ul sa ti-l faca si nu o sa il mai gasesti niciodata.

3 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Daca in termeni si conditii scrie ca tot continutul postat devine proprietatea lor nu prea poti. Si oricum altfel nu prea ai putea.

| Satann666 a răspuns:

Da

| anonim_4396 explică (pentru Satann666):

Şi cum anume? Cui să mă adresez?