| teoo a întrebat:

As vrea sa dau la liceul militar insa nu stiu din ce materii se dau (la sport ce probe trebuie?). Sau daca stiti care au fost subiectele de anul trecut si ce medie sau inaltime trebuie sa ai?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru documentare: www.liceulmilitar.ro
Pa, pa.

| Spintecatorul a răspuns:

Eu am dat acum 3 ani si nu am intrat...
La sport sunt doua probe: rezistenta(1000 de m parca) si viteza, trebuie sa alergi sa faci tractiuni, sa arunci cu mingea, sa mergi in echilibru pe banci.
O sa dai proba doar din romana si matematica. Punctajul maxim e 10. Si media intre examene trebuie sa fie minim 7ca sa fi acceptat.
Deci poti sa ai la romana 9 si la matematica 5. Si ai trecut proba.
Apoi daca ai medie mare ai sanse sa intri dupa ce treci de proba de sport si testele. Inaltimea NU CONTEAZA. Cu asta asta imi faceam si eu probleme inainte sa ma duc si sa vad care e treaba.
Daca mai ai intrebari, lasa-mi un mesaj privat si o sa iti raspund. Apropo unde mergi, la Alba sau Campu Lung?

| Lasculescu_Alexandru_1979 a răspuns (pentru Spintecatorul):

Deci numai pe romana si matematica se bazeaza? Adica nu iti trebuie istorie sau alte materii? Engleza presupun ca ne trebuie?
MULTUMESC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa intru si eu la liceu miliatr dar vreau sa stiu daca este vreo problema daca ai ochelari? Va rog frumos sa imi spuneti si mie. Si daca are cineva sa-mi dea niste subiecte va rog sa intrati pe id meu anamaria_mottii. Va astept. MS!

Alte răspunsuri
| lore_7808 a răspuns:

As vrea si eu sa dau la liceu militar, dar cam ce medie trebuie si subiectele de la cine le-as putea lua si la mate presupun ca e foarte greu ma ajuta si pe mine cineva?crying Va rog!

| teoo explică:

La Alba.winking

| pepit0disko a răspuns:

Timpul la traseu este de 1min 30sec, iar la rezistenta(1000m) este de 4min. Uneori se dau bonusuri(de caldura, ploaie, noroi, etc.). Cel mai bun liceu este cel din Alba, dupa parerea mea.Nu ca eu as fi la liceul ala

| pepit0disko a răspuns:

Nu trebuie neaparat pile.Vezi cazul meu(am intrat fara sa am habar ce e pe acolo)

| pepit0disko a răspuns:

Nu trebuie pile.

| anonimus_4504 a răspuns:

Si eu as vrea sa dau la Liceul Militar dar am inteles ca este foarte greu sunt 4 ani de armata, categoric. Dar unii zic ca nu ai nici un folos daca faci liceul militar ca nu te ajuta  cu nimic la a intra la academie dar cred ca acel antrenament care il faci la liceul respectiv nu va fi in zadar.Cu acesta iti maresti aptitudinile... Dar inca nu sunt hotarat deplin pentru a da la LM