| anonim_4396 a întrebat:

Asigurarea pentru motocicleta e la fel de scumpa ca cea pentru masina?

Răspuns Câştigător
| jolie_3446 a răspuns:

Prima de asigurare se calculeaza in functie de capacitatea cilindrica, dotari, uzura. Deci este mai ieftin sa asiguri un motor decat un autoturism. Pretul nu este cel mai important lucru luat in calcul pentru ca poti cumpara un motor SH la un pret mai mare decat face, iar pentru a stabili uzura se cauta intr-un catalog imens modelul, vechimea, dotarile.

3 răspunsuri:
| jolie_3446 a răspuns:

Nu

| jahjah a răspuns:

Asigurarea este in functie de pretul obiectului asigurat. daca ai o motocicleta care costa cat o masina, atunci, da, asigurarea pentru motocicleta e la fel de scumpa ca cea pentru masina! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da