| AvalohAlyn a întrebat:

Atacurile de la 11 septembrie 2001 din U.S.A chiar au fost atacuri pornite de teroristi sau e adevarata si teoria conspiratiei, cum ca de fapt tot americanii ar fi "comandat" asta ca sa aiba motiv clar pentru a incepe razboaiele din Orient ce credeti? Chiar au fost atacuri teroriste produse de dusmanii americanilor sau ...treaba sta altfel?

3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Probabil nu vom avea un raspuns adevarat niciodata. In fond ce mai conteaza acum? Oameni nevinovati au murit, razboiul a avut loc deja, vietile multora au fost complet schimbate. Indiferent de cine a pornit atunci acea tragedie teroristii au dovedit in timp ca pot ucide in numele credintei fara a clipi. Si pentru asta trebuie opriti!

| Anonimuserr a răspuns:

Nu este nici o teorie a conspiraţiei. Am studiat problema asta la master şi au fost atentate reale 100% făcute de către AL-Qaeda. Crede-mă că am făcut master pe domeniu şi ştiu foarte bine că nu au fost trucate sau o încenare cum că şi-ar fi lovit singuri turnurile gemene cât şi pentagonul.
Deci teoria conspiraţiei pică 100%.
Al-qaeda de-a lungul timpului de când a fost fondată a fost şi este o reală ameninţare la adresa lumii occidentale.
Este oa afirmaţie falsă pe care o fac afghanii, irakienii şi în general lumea arabă cum că şi-ar fi lovit singuri turnurile gemene ca să pornească războiul în Orientul mijlociu.

| OmniSpirit a răspuns:

Cineva trebuia sa impinga piesele de domino. Si cine sa faca asta daca nu niste " teroristi" platiti si instruiti tot de catre guvernul SUA.

Este imposibil sa te infiltrezi in asa mod in special sa ataci pentagonul. Sunt atatea sisteme de aparare si de scanare ca nu ai cum cu un simplu avion de pasageri( civili) sa intri in aeronava si sa tintesti acele cladiri atat de securizate.

Totul a fost foarte bine planificat, si ca de fiecare data din pacate oameni nevinovati platesc cu vietile lor.
Elita nu da doi bani pe viata unui civil nu au dat nici cand au murit aproape 500 mil in razboiele mondiale. Cum sa vinzi si sa mentii viu traficul de armament daca nu prin razboaie. Este cel mai mare business si tot timpul asa a fost.

Conspiratie pentru majoritatea oamenilor este si viata in univers, la ce inteligenta are omul in general in acest moment nu ma mira.
Aroganta este in floare.

Omul inca considera ca viata inteligenta cu miliarde de ani mai mare in varsta nu exista. Sunt bazme.
Nu ma mira, oamenii au crescut cu televizorul si multi sunt practic zombie.

Cum se face ca obiectele " neidentificate" de radar sunt imediat asaltate de avioane supersonice iar un simplu avion de civili nu s-a detectat?

Cei mai mari arhitecti au spus ca nu se poate ca doua avioane sa doboare acele turnuri.
Iar metalele nu se pot topii ca acolo nu era temperatura unei lave.

Sunt atatea argumente care indica ca totul a fost bine regizat.
Dar tot timpul vor aparea oameni de " stiinta" care au analizat ei si mint de crapa gheata.
Sau habar nu au si doresc sa fie si ei in centrul atentiei.

Asculta-ti inima si ai sa vezi ca lumea in care traim nu este o conspiratie si niste best seller dar o realitate dura.
Condusa de niste bolnavi mental.