| oprescudorin11 a întrebat:

Bun! Sa admitem ca suntem tara ocupata! Daca nu justificati!
Intrebarea mea este alta: mai bine cu americanii care vor transforma in enclava tara noastra in curand, au control la tot, sau mai bine cu rusii care vor LA FEL.
Ca sigur se va intampla asa. De jefuit ne-au jefuit toti! Noi, ca 'curtezane' (curtezani), cu cine sa mergem, ca singuri este clar ca nu putem!?

Răspuns Câştigător
| Skylimit a răspuns:

Nu ma pricep de loc la politica, ba chiar nici nu ma intereseaza. Am dat de intreabarea dumneavoastra din intamplare. Tot ce spun este ca toti sunt niste hoti, fiecare pentru el...pana si noi suntem asa in viata de zi cu zi. Cu stima, Cezar

P.S. Mentionez ca am numai 14 ani.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este o preferinta generala.Ca si in alegeri oamenii isi impart parerile.In functie de de promisiunile electorale, mici si mari minciuni. In ambele cazuri suntem curtezani si o sa mancam ce ni se da. Poate fi mai bine ca in prezent sau ne putem musca pumnii. Clar este faptul ca desi suntem in UE si suntem cobai.Eu zic ca mai rau de atat nu se poate, ma abtin ca si in cazul alegerilor.Nu ma prezint la aceasta alegere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apropo,un razboi mondial este necesar pentru a deebloca criza financiara.Rusii il vor insa americanilor si celorlalti le place situatia de criza.Am spus e doar parerea mea umila.

| Nectunt a răspuns:

Salut!

Am scris un articol pe blogul meu despre diferențele și asemănările dintre democrație(America) și comunism(Rusia). Pentru a-l accesa intră aici: http://nectunt.ro/articole.php?art=20