| Aly_Ale_1996 a întrebat:

am 17 ani iar peste cateva luni fac 18 ani. Nu am buletin doar pasaport iar accesta este expirat.La 18 ani trebuie sa merg in Romania sa imi fac buletinul imi puteti spune daca pletesc vreo ameda si cat costa ( fara foaie de drum de la consulatul roman )

Răspuns Câştigător
| zahy a răspuns:

Da platesti. Dar nu iti fa probleme e un timbru de 4 lei ceva de genu. Eu am declarat pierdut si e aceeasi chestie. Daca declari furat atunci te costa mai mult ca trebuie dat in monitoru oficial si facuta ancheta dupa sfarsitu anchetei poti face buletin si asta dureaza mult. Trebuie sa te prezinti cu Actu case proprietaru actului o foaie de la primarie si un timbru, cand ajungi la buletine iti zice de unde si ce trebuie. Nu trebuie sa astepti la coada vorbesti cu paznicu de la ghiseu el are autoritatea de a te informa.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenda este de la 25 lei la 40 de lei.