| Maria334 a întrebat:

Am luat o masina de spalat in rate iar persoana care mi-a dat cuponul de pensie a murit. Am inteles ca nu mai trebuie sa platesc daca persoana aia a murit. Are dreptate? Mai are rost sa platesc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa platesti in continuare. Firma de la care ai cumparat va incerca sa obtina pretul sau restituirea masinii de spalat de la mostenitori si vor afla ca este la tine, asa ca te vor actiona in judecata si vei plati mai mult decat ratele ramase sau va trebui sa restitui masina de spalat.

1 răspuns:
| Danielachan a răspuns:

Nu mai este necesar sa platesti. Trimite dovada decesului prin fax sau posta, iar tu mentionezi ca nu au fost mostenitori.