| maidatendragosteamea a întrebat:

Am nevoie de un sfat in urmatoarea situatie:
o saptamana din luna septembrie am stat in chirie, impartind aceeasi camera cu o prietena. Ea platise anterior suma integral proprietarului, (fara contract) asa ca, jumate din garantie si chiria pe camera i- am platit o eu ei pe luna octombrie. Situatia s- a inrautati si eu m am mutat in camin pe 30 septembrie si i-am cerut banii inapoi. Ea zice ca imi da doar 50de euro din 120 de euro cat am platit eu pe luna octombrie (70de euro camera plus 50garantia).
Intrebarea e: cati bani ar trebui, normal sa imi iau inapoi? Doar banii pe chirie?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Neavand contract cu ea, si nimic, doar o intelegere, eu as fii multumit daca as primi vreun ban inapoi.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar trebui sa-ti restituie garantia si 3/4 din banii de chirie, tu ai stat doar o saptamana in septembrie, pe chiria ei si tot atata trebuie sa-i platesti si tu (o saptamana) in luna octombrie.

| InVisible99 a răspuns:

Sa-ti dea banii pe chirie+garantia macar, nu mai zic ca normal pentru o saptamana ar fi trebuit sa-ti dea toti banii sau haide jumate din cheltuieli atat