| Ionelewwe a întrebat:

Bună, am o întrebare.
Am doar 8 clase și as vrea sa încep liceul.
Stie cineva dacă pot începe liceul din clasa a 9 a la fara frecventa? Și dacă da, îmi puteți da câteva exemple de licee?
Mulțumesc frumos!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la cealalta intrebare si ti-am spus ca la liceu nu exista forma fara frecventa.
In fiecare judet sunt cateva licee cu formele de seral sau frecventa redusa si le poti afla usor de la ISJ sau uitandu-te pe site-urile oficiale ale liceelor.

| darrio2007 a răspuns:

La liceu nu exista optiunea de fara frecventa. Ce nu intelegi?

| sierra1 a răspuns:

Du-te la o școală profesională, nu te deranjează nimeni pe acolo