| borsamm22 a întrebat:

Buna am o problema si sper ca ma puteti lamuri. Sunt in Belgia in vacanta de fapt stau la un prieten de o luna si ceva. Acum doua zile am iesit prin oras mai mult la plimbare si am intrat prin ceva magazine, m.am oprit la un magazin unde am vazut multe haine cosmetice si multe altele am vrut sa imi I-au un portofel si tot le.am probat care ar fi perfect unu am uitat sa-l pun la loc, a ramas in buzunar sau probabil din neatentie l-am bagat in buzunar crezand ca ii al meu fara intentie. Ok am cumparat ceva deodorant si nu mai stiu ce crema de maini si sa ies din magazin la iesire era un agent de paza care a controlat ce am in sacose etc totul ok apoi a spus sa trec pe langa detector cand am mers in dreptul detectorului a sunat alarma si m-a intrebat ce am in buzunare eu... nimic ce sa am m-a pus sa caut prin buzunare si am gasit portofelul. Eu I-am zis ca n-a fost intentia sa fur portofelul cerandumi scuze in mod repetat. El m-a dus intr-o camera unde ma controlat, mi-a spus ca am doua optiuni ori platesc portofelul ori dau 20 euro pentru magazin eu am zis ca platesc doar ca n.am bani cash doar cu cardul doar ca nu stiu daca am bani destui tot am insistat ca vreau sa platesc sau sa chem un prieten sa platesc dar nu mi.a dat posibilitatea. A chemat politia si le.am spus cele intamplate si la bagat in duba si m-a dus la politie. Imi ceream scuze si le tot spuneam ca n.am avunt intentia sa comit asa ceva. M.a pus sa dau o declaratie in limba romana sa dau date de pe buletin adresa din Romania si mi-a luat amprente mi.a facut poze. Nu mi-a dat nici o amenda, pur si simplu m-a lasat liber a spus ca daca vreau sa mai stau mai mult timp in belgia sa merg la primarie sa ma inregistrez. Daca nu ma inregistrez nu prea as avea voie sa stau mai mult de o saptamana in belgia si a zis ca pot fi oprit orcand de politie si verificat. Eu as dori sa stiu ce s-ar putea intampla. Ar putea sa ma cerceteze in Romania sau puri si simplu m.a iertat si m-a bagat pe lista neagra. Vreau ajutorul vostru sunt neajutorat aici si nu stiu ce sa fac. Eu le.am zis ca n.a fost cu intentie ceea ce s-a intamplat. Ei au verificat si au vazut ca n.am antecedente. Valoarea portofelului era intre 30 si 40 euro.

4 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Daca te apuci de furat trebuie sa si te pricepi.Ai cheltuit ce era in portofel?
Normal ca nu si-au pierdut vremea cu tine, data viitoare insa vei avea antecedente. Invata temeinic meseria, daca te-ai apucat, sau naibii, fura macar atat de mult, ca politicienii nostri, milioane de euro, incat 2 ani de puscarie sa merite! Invata carte! Baiete!

| borsamm22 explică (pentru oprescudorin11):

Eu cred ca ai inteles gresit. N-aveam intentia sa-l fur si de unde sa fie bani in el ca era in magazin. Eu nu cred ca este furt.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru borsamm22):

Am glumit, scuza-ma, te cred ce mi-ai spus de vreme ce ai scris asa.Ce s-a intamplat pana la urma? Banuiesc ca te-au iertat.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Te inteleg si pentru faptul ca si eu m-am trezit peste zile cu obiecte in buzunar care nu-mi apartineau.Sau am plecat, indragostit fiind de o femeie, din restaurant dupa consumatie, uitand literalmente sa platesc, cufundat fiind in conversatie.Dar am avut norocul sa nu fiu prins.