| constantinful a întrebat:

are dreptul politia rutiera sa te opreasca cand vine din sens opus? deci politia venea din sens opus mi-a scos bastonul pe geam si m-a oprit pentru depasirea vitezei in localitate

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu chiar ai permis de conducere? Ca vad ca habar n-ai de legislatie.

| alessia5158 a răspuns:

"Atunci când autovehiculul care urmează a fi oprit circulă din sens opus, semnalul de oprire se va executa din vehiculul poliţiei, pe fereastra din stânga, prin balansarea în plan vertical a braţului ori a bastonului reflectorizant. "--- vezi "Obligatiile politistului rutier la oprirea autovehiculelor" : http://www.freewebs.com/smartdrivers/legislatierutiera.htm

| Wehrmacht a răspuns:

Normal ar fi sa aiba voie sa faca asta.A vazut ca faci ceva aiurea si s-a autosesizat.

| CM_CM_1988 a răspuns:

Politia Romana are dreptul sa faca ce vrea laughing