| nazi111 a întrebat:

as avea o intrebare, abonamentele gratuite pe toate liniile se pot folosi si in mediul rural... adica sunt autobuze gen m39 m31. si asa mai departe...? v-a rog raspundeti!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cauta informatia pe site-ul companiei de transport care a emis abonamentul sau intreaba la punctele de vanzare a biletelor de transport local care se ocupa si cu emiterea abonamentelor.

p.s. Litera" M" adaugata numarului unei linii de autobuz inseamna "metropolitan" --- adica autobuzul circula din "metropola"(oras resedinta de judet) catre zonele adiacentei acesteia ( fie ca sunt rurale sau urbane).

| darrio2007 a răspuns:

In Cluj am vazut asta cu m31.Din cate stiu nu poti sa mergi in mediul rural cu abonament de oras. Mai ales cu abonament gratuit.

| vladutcornel a răspuns:

Știi că în România există mai multe orașe. Chiar dacă multe dintre ele sunt pline de țărani (țară de țărani), tot orașe se numesc.
Și diferite orașe au companii diferite de transport local, cu diferite reguli.
Poate dacă ai și spune despre ce oraș este vorba, poate primești răspuns exact.

Și pentru că eu sunt de la țară, aș merge oricum. Dacă mă prinde controlul, aș spune că nu știam că nu am voie.