| Paulvasile10 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu o informatie.Voi primi saptamana asta un colet de la o prietena din Suceava si pe colet a dat adresa la care am domiciliul, nu cea pe care o am in buletin.Si cand va veni acea hartie ca mi-a venit coletul, o sa am nevoie de buletin si o sa isi dea seama ca nu e ok.Cum rezolv situatia asta? Sau pot spune la posta ca nu la adresa din buletin si ma intelege?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca este o localitate mai mica( unde oamenii se cunosc intre ei) este destul de probabil sa primesti coletul--- daca nu, coletul va face cale-ntoarsa!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde peste cine dai la posta...

| AnotherDragHarry a răspuns:

Depinde...s-ar putea sa trimita coletul inapoi, iar acea persoana sa ti-l retrimita pe adresa din buletin! Dar, oricum numele si datele tale personale coincid indiferent de adresa, iar daca dai peste cineva intelegator, s-ar putea sa poti ridica coletul!