| anonim_4396 a întrebat:

Bună happy,
Cum ar trebui să procedez cu niște vecini certăreți?
Se ceartă în fiecare zi a săptămânii și e deranjant. ținând cont că se întâmplă asta de 1 an jumătate încoace.
Nu poți discuta cu ei pentru că dacă îndrăznești să te duci la ușa lor... te întâmpină cu diferite tipuri de înjurături

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura posibilitate legala este sa le faci reclamatie la politie, pentru conturbarea linistii publice. Dupa o amenda sau doua o sa se linisteasca.

| darrio2007 a răspuns:

Exista politie pentru asa ceva.

| T0T a răspuns:

Cu bâta.

| OldSoul a răspuns:

Le faci farse... Cel putin asa o sa aiba un motiv intemeiat de ceartahappy

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Chemi politia de fiecare data. Dupa 2-3 amenzi, vor intelege ca nu sunt numai ei in bloc.

| Xdreaper21 a răspuns:

Suna politia si zile ca va deranjeaza familia ( ori pe tine daca nai familie )

| Claudiu1905 a răspuns:

Ia niste lectii de injurat, dictie si text, cauta pe Youtube, si injura-i sa le sara palaria, ori la bal, ori la spital big grin

| BloodyLips a răspuns:

Politia ar fi singura solutie ca sa se linisteasca, crede-ma ca dupa o amenda usturatoare o sa le treaca cheful.

| Romananiaanfibie34 a răspuns:

Cheama politia.

| roberto2007 a răspuns:

Da-le foc la usa.Sau fale o farsa:Cand stii sigur ca sunt acasa cacate intr-un lighean si punele apoi rahatul in fata usii(fara lighean), apoi peste rahat pui o carpa la care ii dai foc si le bati la usa.Cand o sa deschida o sa dea cu piciorul in rahat.

| viogeoionut a răspuns:

Ochi pentru ochi si. dinte pentru dintelaughing Fa si tu o scena zgomotoasă intr-o seara linistita, poate nu le pică bine si se vor mai abține.