| StrugariuAntonRazvanAndrei a întrebat:

Buna!
Dacă eu sunt un creștin ortodox pot sa fiu împreună cu o fata care este adventista!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca si fata este de acord.
De altfel va puteti si casatori civil.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil doar daca fata accepta sa se converteasca la religia crestin ortodoxa si sa se boteze in biserica crestin ortodoxa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te oprește nimeni...dar o sa fie complicat. Eu greu sa te înțelegi rațional cu anumiți oameni din anumite religii dacă nu împărtășești același nivel de habotnicism

| ReddY25 a răspuns:

Nu e problemă

| Florian80 a răspuns:

Mai.bine abtine te si cauta ti o fata ortodoxa sau catolica.e mai bien asa pentru toti