| SportBoy a întrebat:

Buna, daca imi fac cazierul in orasul din buletin si vreau sa il folosesc la angajare in alt judet, acesta este valabil acolo chiar daca nu am viza de flotant? Am incercat sa caut pe net, dar nu am gasit nimic exact. Multumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul de cazier judiciar este valabil oriunde in Romania, indiferent ca te angajezi intr-o localitate din alt judet si n-ai viza de flotant, nu este legat de aceasta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este valabil.

| Holiday a răspuns:

Bineinteles ca e valabil. Nici de viza de flotant nu ai nevoie pentru angajare.

| alina2k18 a răspuns:

E valabil oriunde.

| NisipLaMare a răspuns:

Fara probleme in Romania, doar ca trebuie sa spui la angajator noua adresa unde locuiesti.
Ce viza? Esti in Romania doar.