| TheKiller1 a întrebat:

Daca ma duc la politie si spun ca vreau sa gasesc o anumita persoana poate sa ma ajute sau nu are voie?

Răspuns Câştigător
| InimiDesenate a răspuns:

Din câte știu eu, doar dacă persoana este dispărută, atunci se implică poliția. Dacă este o persoană pe care tu vrei să o regăsești / să o cunoști ( gen rudă îndepărtată ) îți trebuie detectiv particular. Poliția nu are dreptul să divulge identitatea oamenilor!

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Trebuie sa fii ceva ruda (tata, copil, sot) si s-o dai disparuta. Dar trebuie sa fie disparitie, nu ca nu vrea sa te mai vada.