| Mara6392 a întrebat:

Bună! Dacă vreau să mă angajez part time undeva, cât o să primesc salariu pe lună având în vedere că sunt elev de liceu și nu am experiență?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei fi incadrat la salariul minim brut garantat la plata, in prezent acesta este de 3.000 lei lunar pentru norma intreaga (8 ore pe zi), bineinteles vei primi salariul proportional cu timpul lucrat.
De ex. daca te angajezi cu 4 ore vei fi incadrat cu jumatate din salariul minim brut, respectiv 1.500 lei lunar.

| sierra1 a răspuns:

Asta o negociezi tu cu eventualul angajator

Răspuns utilizator avertizat