| Valisson a întrebat:

Bună dimineața, mi s-a suspendat permisul de conducere pe o perioadă de 90 de zile în data de 05.01. 2017 pentru că am fost înregistrat de aparatul radar cu 101km/h în Ploiești. În ziua respectivă am primit și o dovadă de 15 zile, deci practic eu am avut dreptul să conduc până pe data de 20.01. 2017.
Pe 31.01. 2017 am dat un test de redobândire pe care l-am promovat cu 14 puncte, acum ce rămâne de făcut? Când o să-mi redobândesc permisul dacă am luat acel test de redobândire? Vă rog mult, mă puteți ajuta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu permisul s-a suspendat ci dreptul de a conduce, asa ca o sa-ti reprimesti permisul dupa trecerea a 30 de zile de la data cand a expirat dovada cu drept de circulatie.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In 30 de zile de la data expirarii autorizatiei de circulatie.