| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun site unde as putea gasi daca cineva are antecedente penale?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista, la baza de date a cazierului judiciar au acces doar organele politiei si alte organe numai la cerere, persoanele fizice pot obtine doar certificatul propriu de cazier judiciar.

Bula
| Bula a răspuns:

I se poate atrage atentia, cand e treaz.
Trebuie sa faca cineva, fata de care are respect si rusine.
Poate fi o si femeie respectabila, mai in varsta, dar si "sectoristul" de la politie.
(unui barbat nu merge, poate sa se alege cu batai).

| KanezuY a răspuns:

Nu,nu poti.Doar politia stie daca cineva a avut antecedente penale.

| Mădă0611 a răspuns (pentru KanezuY):

Si are dreptul sa spuna? Am un vecin nou si e cam scandalagiu cand bea, "fac sange. dau foc la casa", chestii de astea "faine". Poate e si cand e treaz, dar e plecat de obicei. Fiind nou nu sunt sanse sa plece definitiv, ci sa ramana definitiv.

Răspuns utilizator avertizat