| DianaMA a întrebat:

In seara asta stateam in parc cu niste prieteni si a venit o duba de jandarmi care ne.au spus ca au primit o sesizare pentru deranjarea linistii publice. Ne.au luat datele dar nu ne.au dat nici o hartie care sa ateste ca am primit amenda sau avertizment. E posibil sa imi vina amenda acasa sau trebuia sa primesc o hartie si pe loc chiar daca o trimit si acasa?

Răspuns Câştigător
| iDarkness a răspuns:

Am patit si eu asta. Considera ca ai primit un avertisment, iar data viitoare cand incalci legea sa te astepti la o amenda.
T/C.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Avertismentul se poate da si fara incheierea unui proces verbal de contraventie. Nu o sa primesti amenda acasa.

| darrio2007 a răspuns:

V-au inregistrat in baza de date. Data viitoare nu mai scapati.