| MarinushC a întrebat:

In aceasta seara, la mine in cartier cineva a scos o banca din pamant si a rupt.o. Cand s.a intamplat eu nici nu eram acolo. Dupa ce am venit a aparut politia, iar eu m.am retras pe alta strada. Inainte sa plece s.au oprit la mine si mi.au cerut buletinul si mi.au spus ca ma vor chema la sectie... M.ar putea acuza de ceva daca eu nu am facut nimic? Sau as putea sa primesc amenda fara nici o proba?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te pot acuza fara a avea vreo proba si nici nu cred ca te vor chema la sectie.
De asemenea nici nu te pot amenda fara probe.

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Esti un posibil suspect sau doar un martor. Oricum daca nu te duci vei avea probleme mai mari.

Răspuns utilizator avertizat