| StroescuTraenel a întrebat:

Bună seara! O persoană care și-a pus viză de flotant într-o localitate, alta decât cea de domiciliu, mai poate să-și retragă viza și să voteze la localitatea de domiciliu? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus este alegerea persoanei respective, poate vota in localitatea de domiciliu sau in cea de resedinta (flotant).

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cititi aici si nu mai dati raspunsuri nefondate. https://expertforum.ro/unde-cum-votez-2024/

| ioana748 a răspuns:

Oricum vei fi pe lista la adresa de domiciliu.
Poti vota la adresa din buletin nu la cea de pe flotant.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Cu viza de flotant se poate vota la toate alegerile, cu excepția celor locale. La cele locale, numai în localitatea de domiciliu sau să fi flotant cel puțin 60-90 de zile, nu știu exact, într-o altă localitate, decât cea de domiciliu, poți vota și la alegerile locale din adresa flotantă!

| SuNaM a răspuns:

Poți vota la amândouă.