| Gely a întrebat:

Buna sunt din Botosani.aici este prapad( scuza-ti expresia daca nu am folosit bine) happy big grin oameni se urca pe case prin copaci nu este electricitate telefoanele nu merg si mi-e frica pentru ca bunica mea sta la tara ambele bunici si nu stiu ce se intampla iar nesimtitul de traian basescu (as fi scris cu litere mari dar nu merita tongue ) se ascunde insa Domnul VASILE BLAGA a trimis ajutoare... ce credeti...mai merita el sa fie presedintele tarii. eu una cred ca Domnul VASILE BLAGA trebuie a trimis ajutoare si alimente pentru cei ce casele au fost luate de apa straight face. Spuneti-mi cine credeti ca ar trebui din tot partidul si puneti si o imagine cu acea persoana.

P. S. La tara nu este electricitate, sau nu merg telefoanele in oras da.

Răspuns Câştigător
| katala a răspuns:

Nici unul nu mai merita. Toti impreuna ne-au adus unde suntem acum!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa politica si apuca-te de scoala, ca altfel am impresia ca o sa ajungi unul dintre cei care voteaza un anumit candidat doar pentru un kg de ulei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
incearca sa suni la Primaria sau la Politia din localitatile? satele unde se afla bunicile tale
sau daca stii pe vreun vecin al lor care are celular, ai o sansa sa afli ceva despre situatie
nu astepta totul din partea autoritatilor, presedintilor, etc, mai ales in cazul cand cauti o informatie vitala, cum e cazul bunicilor tale, organizati-va singuri ca sunteti majori
ce mai poti face sa suni la Pompierii de care apartin satele respective, la voluntariii care intervin si intreaba despre supravietuitori, despre victime, pune-ti mintea la contributie
sper ca ele sa fie in viata, asta conteaza, sa fie sanatoase, calme si sa nu fie nici ranite sau in stare de soc
presedintii tot oameni sunt si ei, in cazuri de accidente naturale toti suntem egali