| stweety10 a întrebat:

Sunt minora si vreau sa plec in Franta. Ce acte le trebuie parintilor mai exact ca sa imi faca procura?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parintii trebuie sa mearga la un notar public (cu actele lor de identitate si actul tau de identitate ori certificatul de nastere) si sa dea o declaratie prin care isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica un insotitor major(vor trebui sa aiba si toate datele acestuia de pe actul de identitate). Numai bine!

1 răspuns:
| puncte a răspuns:

De ce ai pleca in Franta?