| anonim_4396 a întrebat:

Tot aud ca evolutia euro... involueaza tongue Adica momentan 1 euro= 4, 3072 lei... In functie de ce se schimva valoarea asta? Are de a face cu economia tarii?

Nu stiu daca am nimerit categoria... happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Euro fluctueaza in functie de mai multi factori, in principal in functie de economia zonei euro si de presiunile speculative.
La fel evolutia leului fata de euro depinde de situatia economica a tarii noastre, evolutia euro pe plan international si de presiunile speculative asupra leului.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
Fie că el crește sau scade, tot noi avem de suferit!
Pa, pa.