| Timi08MM1988 a întrebat:

Buna TPU.
1. In ce conditii poti avea cazierul patat? Doar daca faci fapte penale furt, crima, viol nu? Pentru o reclamatie ti se pateaza cazierul sau nu e luat in seama daca nu e reala plangerea si te alegi doar cu o avertizare sau amenda?
2. Cat timp dureaza pana cand instanta judecatoreasca se pronunta in vederea plasamentului unui copil intre varstele 14 - 18 ani fata fiind daca e in regim de urgenta daca ea doreste la cei 16 ani sa paraseasca centrul? Ma refer la D.G.A.S.P.C Zalau Salaj.
3. Ce sanse sunt sa o putem lua daca nu suntem rude iar parintii sunt morti ai fetei si nu mai are pe nimeni si doar pe cel ce doreste sa o ia in plasament?
4. Sunt luate in considerare declaratiile unui/unei minore la 16 ani de catre D.G.A.S.P.C? Cum ca doreste sa iasa din centru si ca s-a obsnuit cu cel ce vrea sa o ajute sa o ia in plasament chiar daca in acea familie sunt 2 barbati tata-fiu?

1 răspuns:
| aimullah123 a răspuns:

1) Tot ce inseamna infractiuni de natura penala.
La celelalte intrebari nu stiu sa raspund