| Iulian94 a întrebat:

am nevoie de un raspuns concret. Eu am dat de permis in Spania l-am luat am un an de cand il am si vreau sa ma duc in Romania sa conduc. Intrebarea este : imi trebuie vreun act special pentru a conduce masina bunicului meu?
Aici este nevoie de asigurare, de ex. eu sunt trecut pe asigurarea tatalui meu, daca nu eram si am prindea politia ca eu nu figurez pe asigurare imi poate da amenda, etc.
Este asa cum zice uni ca daca masina are deja asigurare poate sa o conduca oricine are permis?straight face e cam greu de crezut. Dar macar voi putea conduce cu bunicul meu langa mine?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa poti conduce si singur, daca bunicul iti incredinteaza masina. Poti incheia un contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta) cu bunicul tau.

| SiLvEr1337 a răspuns:

Sa ai actele de la masina permisu carnetu si buletinu