| vladionut94 a întrebat:

Buna TPU am o problema imi trebuie un act de spatiu pentru un abonament dar pe numele meu nu am nici un act de spatiu numa parinti au happy ce ar trebui sa fac sa ma duc la notar sa legalizez actu de spatiu si pe numele meu happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai cum legaliza actul de proprietate pe numele tau. In schimb parintii pot da o declaratie de primire in spatiu, la un notar public si cu aceasta iti potim preschimba cartea de identitate. De asemenea cu aceasta si cu contractul de vanzare-cumparare al parintilor iti poti dovedi noul domiciliu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu legalizezi nimic, atat timp cat adresa ta din buletin este aceeasi cu adresa de pe actul pe care il duci e suficient

| vladionut94 explică (pentru suntserios):

Da problema este ca nu mi am schimbat buletinu cu adresa de domiciliu curenta happy si adresa de domiciliu este pe Brasov si eu m-am mutat in cluj happy si visa de flotant nu este buna happy ce sa fac

| suntserios a răspuns (pentru vladionut94):

Aduci un act care corespunde cu adresa din buletin